SZKOLNY KONKURS MAM TALENT 2017

Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy w szkole w sposób wyjątkowy. Samorząd Uczniowski zorganizował długo oczekiwany konkurs talentów, który potwierdził, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią artystyczną. Mieliśmy okazję oglądać pokazy akrobatyczne, pokazy taneczne, posłuchać gry na gitarze, skrzypcach oraz pięknych prezentacji wokalnych.

W konkursie talentów zaprezentowali się:

Kasia Bukowska ID, Wiktoria Kalbarczyk ID, Maja Gołosz IE, Weronika Klecha IG, Julia Wójcik IG, Paulina Kwiecień IIA, Natalia Jarosz IIA, Basia Jarosz IIC, Oliwia Świderska IID, Julia Sułecka IIF, Julia Kacprzak IIF, Robert Mikulski IIF, Zuzia Wójtowicz IIIC, Kinga Plewińska IIID, Ania Kowalczyk IIIE, Maciej Małecki IIIF

W I Szkolnym Konkursie MAM TALENT nagrody otrzymali

I miejsce PAULINA KWIECIEŃ i NATALIA JAROSZ (klasa IIA)

II miejsce BASIA JAROSZ (klasa IIC)

III miejsce  KINGA PLEWIŃSKA (klasa IIID)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2016

Wzorem lat ubiegłych, grudzień jest w szkole miesiącem kreatywnych działań. Przygotowujemy się do udziału w Konkursie na najładniej ubraną choinkę na Rynku Miasta Kazimierzowskiego. Pieczemy i ozdabiamy pierniki, suszymy pomarańcze, a na zajęciach artystycznych uczniowie przygotowują piękne filcowe ozdoby.

18.12.2016 w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbył się konkurs, w którym zajęliśmy I MIEJSCE!!!!!!!!!

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy.

Fotorelację przygotowała Marzena Grzegorczyk

SPOTKANIE WIGILIJNE

Jak co roku w Klubie 22 odbyło się spotkanie wigilijne Samorządu Uczniowskiego.  Szczególnie miłymi gośćmi byli absolwenci naszej szkoły, którzy zawsze bardzo licznie odwiedzają nas w tym wyjątkowym okresie.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2016

21 grudnia miłośnicy piłki nożnej zorganizowali turniej w którym wzięło udział 19 drużyn. W świątecznej atmosferze zawodnicy rywalizowali o najwyższe trofeum - PUCHAR SZKOŁY.

Zwycięzcą turnieju została KLASA III B w składzie:

Jakub Nowakowski, Kacper Wiatrak, Sebastian Wołowiec, Sebastian Kozakiewicz, Aleks Wątorski, Marcin Kosno.

Serdecznie gratulujemy!!

VII PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PIŁCE SIATKOWEJ 2016/17 MISTRZOSTWA SZKOŁY

14.12.2016r. odbył się coroczny turniej mikołajkowy, w którym uczestniczyły niemal wszystkie klasy naszej szkoły. Ta niezwykle popularna impreza zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń szkolnych. Wszystkim drużynom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy ducha walki.

W tegorocznym turnieju zwycięstwo odniosła klasa III A w składzie: Oskar Prokopczyk , Jakub Baranowski, Bartłomiej Przybylski, Piotr Skałbania, Wiktor Trzos, Eryk Domagała, Adam Dybus, Martyna Osińska, Hubert Bujak, Stanisław Sowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy zdobycia Pucharu Świętego Mikołaja (jest to puchar przechodni ufundowany przez Radę Rodziców).

Z radością gościliśmy naszego absolwenta Karola Olszowskiego, który pełnił funkcję sędziego (dziękujemy Ci za poświęcony czas!!!).

Fotorelację przygotowała Zuzia Andruszkiewicz.

WARSZTATY KULINARNE W „TEATRALNEJ”

W sobotę 26 listopada 2016r. Samorząd Szkolny, na zaproszenie pana Tomasza Wiązowskiego – szefa kuchni, odwiedził restaurację „Teatralna”. Była to naprawdę wyjątkowa wizyta. Zobaczyliśmy jak wygląda praca w restauracji „od kuchni”. Mogliśmy sami przyrządzić pizzę, a następnie w niezwykle miłej atmosferze degustowaliśmy nasze specjały. Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach. Była to bardzo mile spędzona sobota.

Szczególne podziękowania kierujemy do taty Hani Wiązowskiej, który poświęcił swój czas i zorganizował tak niezwykłą formę poznania zawodu jakim jest praca kucharza.

DYSKOTEKA SZKOLNA!!!!

Dnia 21.10.2016 Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym. Przez cztery godziny szkoła rozbrzmiewała najlepszymi przebojami. Bawiliśmy się dzięki zaangażowaniu taty Oliwii Krzemińskiej, który udostępnił sprzęt i poprowadził całą imprezę.

Dziękujemy za poświęcony czas i liczymy na dalszą owocną współpracę :)

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je niezwykle barwna i dynamiczna kampania wyborcza. Kandydaci, wspierani przez swoje komitety wyborcze, wykazali się pomysłowością, kreatywnością, doskonałą prezencją. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pracy i wielu ciekawych pomysłów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Przewodniczący

Oliwia Krzemińska

Zastępcy Przewodniczącego

Aleksandra Wójtowicz

Hanna Wiązowska

 

Fotorelację przygotował Jakub Kord.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH RAJEC 2016

To było wyjątkowe wydarzenie dla naszych pierwszoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji aby ten dzień został na długo w pamięci uczniów. Spędziliśmy miło czas bawiąc się, tańcząc, zajadając kiełbaski. Podczas całej imprezy odbywały się różne konkursy, w których uczniowie otrzymywali punkty. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono trzy zwycięskie klasy, które otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców:

I m-ce klasa I D – 300 zł.

II m-ce klasa I C – 200 zł.

III m-ce klasa I B – 100 zł.

Obchody Dnia Patrona

W tym roku obchody Dnia Patrona w naszej szkole, przypadły na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. O godzinie 9:00 rozpoczęła się msza w kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Radomiu, którą zakończył przemarsz z udziałem sztandaru, dyrekcji, wszystkich gości, nauczycieli oraz uczniów. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęła się uroczysta gala, prowadzona przez Julię Ziembicką i Macieja Wolińskiego, podczas której rozstrzygnięto V edycję plebiscytu „Nasz Karolek”. Zwycięzcą został Maciej Pachucy z klasy 3G. Dalszą część obchodów Dnia Patrona uświetniły przeróżne występy naszych absolwentów, uczniów oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Zuzanna Walnik, tancerze z 26- 600 Studio, ZDZ, dzieci z Klubu Kyokushin Karate. Oprawę muzyczną zapewnili pan Łukasz Kęska z zespołem oraz DJ Julia Ziembicka. Poniżej zamieszczamy zdjęcia oraz film autorstwa Katarzyny Stelmach.

Film z wydarzenia dostępny tutaj.

Nasi uczniowie, nominowani do szóstej edycji plebiscytu "Nasz Karolek"

Jakub Fulara 1A
Jakub Bilski 1B
Katarzyna Zaremba 1C
Natalia Beczek 1D
Julia Muriał, Oliwia Krzemińska 1E
Hanna Wiązowska 1F
Kinga Wolanowska 1G


Martyna Osińska 2A
Kacper Piszczek 2C
Kinga Plewińska 2D
Jakub Karol, Agata Paduch 2E
Zofia Starczewska, Julia Molenda 2F
Dominik Olek, Natalia Olszewska 2G


Zuzanna Malczewska 3A
Laura Majewska 3B
Patrycja Galus 3C
Zuzia Sławińska 3D
Anna Karaś, Julia Ziembicka, Aleksandra Brylant, Emilka Wdowik 3E
Kacper Wołek, Marek Składowski, Magda Marszałek, Oktawia Chrzanowska 3F
Maciej Pachucy 3G

Gra szkolna „Ambasador wiedzy”

W dniu 22 stycznia 2016 roku nasz Samorząd Uczniowski brał udział w III Forum Samorządu Uczniowskiego. Wylosowaliśmy zadnie zorganizowania „Gry miejskiej”. Zmodyfikowaliśmy ten pomysł na własne potrzeby i dzięki pracowitości w dniu 1 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się gra szkolna „Ambasador wiedzy”. Zabawa miała na celu pobudzić kreatywność uczniów, nauczyć przełamywać stereotypy oraz wyzwolić pozytywne emocje. Ponadto udało się przemycić dawkę wiedzy podczas znakomitej zabawy. Udział w niej był dobrowolny. Bawiły się z Nami wszystkie klasy! Podczas gry rozwiązywaliśmy zadnia z następujących kategorii: matematyka, j. polski, j. angielski, j. niemiecki, chemia, fizyka, geografia, historia, film, ciekawostki. Najszybciej wszystkie zadnia rozwiązała klasa II C. Otrzymała tytuł „Ambasadora wiedzy” oraz nagrodę. Drugie miejsce zajęła klasa II D natomiast ostatnie miejsce na podium zajęła klasa II B. Gratulujemy zwycięzcom wiedzy oraz kreatywności.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców, której bardzo serdecznie dziękujemy.

VI TURNIEJ O PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PIŁCE SIATKOWEJ MISTRZOSTWA SZKOŁY 2015

To coroczne wydarzenie cieszy się popularnością. Świadczy o tym ilość zgłoszonych drużyn. Zespoły z poszczególnych klas pełne sportowego ducha walki przystąpiły do rywalizacji gotowe sięgnąć po zwycięstwo. W finale spotkały się zespoły z klasy IIA i IIIA. Zwycięzcą tegorocznego turnieju została klasa IIA w składzie: Eryk Domagała, Oskar Prokopczyk, Bartłomiej Przybylski, Piotr Skałbania, Bartosz Sławiński, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w imprezie, zaangażowanie i stworzenie wspaniałej atmosfery w tym przedświątecznym okresie.

Samorząd Uczniowski

POKAZ MODY UCZNIOWSKIEJ

24 listopada w Klubie 22 odbył się pokaz szkolnej mody zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Celem tej prezentacji było przypomnienie uczniom klas pierwszych obowiązującego kanonu  szkolnego stroju. Jak wiemy, jednolity strój szkolny spełnia dużą funkcję wychowawczą.  Buduje postawę identyfikowania się ze szkołą, a także podkreśla znaczenie jej długoletniej tradycji, którą szanujemy i pielęgnujemy.

Podczas pokazu pokazane zostały różne propozycje stylizacji codziennej, sportowej oraz galowej (w oparciu o zapis w Statucie Szkoły – rozdział VIII) z ciekawym komentarzem Zuzanny Wójtowicz i Agaty Kani oraz podkładem muzycznym przygotowanym przez Julię Ziembicką.

Zobaczcie fotorelację i film, który przygotowała dla was Kasia Stelmach.

Otrzęsiny 2015

Dnia 1 października 2015 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Jak co roku żacy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami świadczącymi o ich wysokiej inteligencji, talencie aktorskim, plastycznym, muzycznym, sprawności fizycznej i przede wszystkim dużym poczuciu humoru. W każdej konkurencji starali się zdobyć jak największą ilość punktów. Zdobywcami pierwszej nagrody została klasa IC, która otrzymała 300 zł. Drugie miejsce zajęła klasa IE i nagrodę w postaci 200 zł. Trzecie miejsce otrzymała klasa IA i bon o wartości 100 zł. Fundatorami nagród pieniężnych była Rada Rodziców. Imprezę przeprowadził Samorząd Uczniowski na czele z Zuzanną Wójtowicz (Przewodniczącą). Całości przyglądali się i z radością uczestniczyli wychowawcy klas oraz nauczyciele wspierający prawidłowy przebieg imprezy. W tym pięknym, słonecznym dniu całości towarzyszyła radosna muzyka, którą koordynowała niezwykła w roli DJ’a Julia Ziembicka wraz z panem Łukaszem Kęską.

Nowy Samorząd Uczniowski ruszył do pracy

Jesteśmy po pierwszym zebraniu SU w nowym składzie. Było to spotkanie, na którym oficjalnie została przekazana władza nowo wybranemu zarządowi SU. Na spotkanie przybył pan dyrektor, który pogratulował przewodniczącym i zachęcał do aktywnej i twórczej pracy. Dyskutowano o propozycjach działań i sposobach aktywizacji całej społeczności uczniowskiej.

Drodzy uczniowie! Czekamy na wasze propozycje.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016

Dnia 22 września 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została

Zuzanna Wójtowicz

Zastępcami przewodniczącego SU zostały

Agata Kania

Agata Paduch

Wszystkim kandydatom dziękujemy za niezwykle pomysłową i barwną kampanię wyborczą. Z pewnością przygotowanie jej wymagało dużo kreatywności, czasu i wkładu pracy (ulotki, plakaty, etykiety na ciastkach, transparenty). Był to barwny okres w naszej szkole. Zobaczcie naszą fotorelację, którą przygotowała Marysia Żłobecka.

„EMPATIA - co to takiego?”

Dnia 17 marca 2015 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 22 wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez „Ekipę Prometeusza” z Młodzieżowego Parlamentu Miasta Radomia. Tematem spotkania była empatia w społeczeństwie.

      W dyskusji, między innymi udział wzięli :

  • Poseł na Sejm RP- Marzena Wróbel
  • Wiceprezydent Miasta Radomia – Karol Semik
  • Przewodnicząca Komisji Edukacji w Radomiu – Marta Michalska-Wilk
  • Radny Rady Miejskiej – Andrzej Kosztowniak
  • Tomasz Dymalski – dziennikarz „Gazety Wyborczej”
  • Brązowy medalista MŚ w siatkówce Lukas Kampa

Uczestnikom konferencji przedstawiono znaczenie tak ważnego stanu emocjonalnego jakim jest empatia – czym ona jest i jakie ma znaczenie w życiu codziennym. Zostały utworzone dwa panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych grup społecznych. Opowiedzieli oni o znaczeniu empatii w ich pracy i życiu codziennym.

Zwrócono uwagę na proces zanikającej empatii wśród społeczeństwa. Podczas spotkania odtworzono filmy „prowokacyjne” stworzone na potrzeby projektu. Zawierały sytuacje, w których społeczeństwo mogło wykazać się altruizmem i empatią wobec drugiego człowieka.

V MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 2014

4 grudnia odbył się w szkole coroczny turniej mikołajowy organizowany przez Samorząd Uczniowski we współpracy z panem Krzysztofem Jaskulskim. Wzięło w nim udział 14 drużyn z klas I, II i III.

Po zaciętej rywalizacji w finale spotkały się dwie drużyny z klasy IIIA!!! Tego jeszcze w historii mistrzostw nie było! Dziewczyny przeciwko chłopakom. Po bardzo emocjonującym meczu zwycięstwo w tegorocznym turnieju zdobyła drużyna chłopców w składzie: Jakub Osiński, Daniel Sławiński, Konrad Domagała, Karol Olszowski, Ignacy Bocheński, Jakub Markiewicz, Aleksander Łepecki. Drugie miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Jasińska, Zuzanna Puchalska, Oliwia Kowalczyk, Anna Karaś, Marta Mantorska, Aleksandra Jurzyńska, Blanka Dąbrowska, Joanna Bujak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział w turnieju, dobrą zabawę i pokazanie prawdziwego ducha walki.

Zobaczcie fotorelację, którą przygotowała Aleksandra Krzemińska.

Uczniowie debatują!!!

4 lutego w Klubie 22 odbyła się debata zorganizowania przez Samorząd Uczniowski na temat: „Czy Unia Europejska jest Polsce potrzebna?”. W spotkaniu uczestniczyła zaproszona dyrekcja, posłowie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia- Mateusz Rychlicki i Gabriela Wilczkowska oraz Filip Skurnicki i Paulina Czapczyńska z IV LO.

Debatę prowadził Kamil Cieślak (III f), a udział wzięli: p. Monika Kaczorowska, p. Marzena Górska, Jakub Marszałek (III c), Marcin Woźniak (III c), Ernest Michota (III e) i Piotr Wajs (I e) oraz uczniowie klas: IIIb, IIIc i Ie. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat korzyści, jakie Polska, obywatel i każdy uczeń naszej szkoły czerpie z faktu przynależenia do UE. Zdania, jak to bywa w dyskusji, były bardzo podzielone.

Debatujący wyrażali swoje poglądy i wiedzę, zaskakując przy tym swoją elokwencją i umiejętnościami retorycznymi. Dyskusję możemy uznać za niezwykle pouczającą. Młodzi słuchacze mogli dowiedzieć się o pozytywnych i negatywnych stronach przynależności do Unii Europejskiej. Niezwykle satysfakcjonuje nas to, że młode pokolenie Polaków ma świadome poglądy na temat sytuacji politycznej i gospodarczej Polski.

Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego i to spotkanie uważacie za owocne.

Więcej artykułów…

  1. Ważne informacje