Pielgrzymka rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w pielgrzymce rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. z udziałem pocztów sztandarowych, której przewodniczył i wygłosił homilię Ks. Bp Henryk Tomasik.

W tym roku uczniowie i nauczyciele biorący udział w pielgrzymce udzielili duchowego i materialnego wsparcia Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci.

Mimo chłodnej pogody nastroje dopisywały.

Zbiórka żywności na terenie parafii św. Piotra

W dniu 12 grudnia 2015 roku Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził po raz kolejny na terenie parafii św. Piotra zbiórkę żywności artykułów o długim terminie przydatności do spożycia. Jak zwykle mieszkańcy parafii nie zawiedli. Dzięki ich ofiarności mogliśmy przygotować 35 paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin naszego osiedla, oraz 10 paczek dla gimnazjalistów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.Za życzliwość i ofiarność wszystkim serdecznie dziękujemy.

Dzień Papieski - 2015

W dniu 29 października 2015 roku, w szkole odbył się apel podsumowujący XV Dzień Papieski. Wolontariusze naszej szkoły, kwestowali na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niewielkich miejscowości. Jan Paweł II powiedział kiedyś o tej idei: : "to jest pomnik najbliższy memu sercu". 

Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Siedemdziesięciu uczniów naszego gimnazjum zebrało kwotę blisko trzech tysięcy złotych, poświęcając swój wolny czas na ten piękny cel. Otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy, które wręczył im Dyrektor Szkoły.

Świąteczna zbiórka słodyczy

Szkolny Klub Wolontariusza w dniach 23-27 listopada 2015 roku przeprowadził na terenie naszej szkoły „Świąteczną Zbiórkę Słodyczy” dla dzieci z rodzin objętych pomocą Caritas Radom. W zbiórkę włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zebrane słodycze zostały przekazane do Caritas Radom dnia 2.12.2015.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Pola Nadziei

Pola nadziei to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na nowotwory. Ma przypominać o ludziach cierpiących oczekujących naszej opieki w trudnym dla nich okresie. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Każdego roku w październiku ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami w parkach i na skwerach. Wiosną kiedy żonkile kwitną tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice i kwestuje na rzecz chorych na raka. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol-symbol nadziei na nowe życie.

W dniu 24 października dołączyliśmy do akcji Pola Nadziei. Na terenie naszego gimnazjum posadziliśmy 250 cebul – nasze ” małe pole nadziei ”. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ofiarowany czas i nie łatwą pracę.