Konkurs Teatralny "Z profilaktyką na TY..." roztrzygnięty

Wyniki VI Międzygimnazjalnego Konkursu Teatralnego "Z profilaktyką na TY..." organizowanego przez nasze gimnazjujm:
I miejsce PG nr 8 - opiekun - p. Renata Brzezińska, spektakl  - "Ktoś rozprowadza coś okropnego".
II miejsce PG nr 22 - opiekun -  p.Renata Szprendałowicz i p.Wioletta Klonowska - "Szkoła Sukcesu"
III miejsce PG nr 12 - opiekun  -p. Anna Olczyk i p. Liliana Terkner - "Galeria uzależnień"

Najlepszy aktor - PG nr 5 - Marzena Bałękowska, pod opieką Anny Michnickiej
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Tutaj możecie posłuchać, obejrzeć i przeczytać o naszym konkursie - na Radio Dla Ciebie - rdc.pl - autorką jest Pani Monika Nowakowska - Dziękujemy!

A tutaj artykuł w Echo Dnia

V Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny „W marzeniach wszystko jest możliwe…” organizowany przez nasze gimnazjum,rozstrzygnięty!

Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce Publiczne Gimnazjum nr  12 –  za spektakl pt. „Szansa”

II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 8 – za spektakl pt. „Gdzie jest Feliks?”

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Przytyku – za spektakl pt. „Oskar i Pani Róża”

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom, sponsorom i wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu – serdecznie dziękujemy!

Nasza grupa teatralna z przedstawieniem:  „Jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz tego również dokonać” znalazła się niestety poza miejscem na podium Cry, ale wszyscy bawiliśmy się dobrze i czuliśmy jak prawdziwi aktorzy na scenie teatru. Zobaczcie sami…

„Romeo i Julia” na naszej szkolnej scenie

Nie wiemy, jak zareagowałby Wiliam Szekspir, gdyby obejrzał nasze przedstawienie, ale na pewno cieszyłby się, że temat miłości w świecie techniki i cywilizacji nie stracił na swej sile i ciągle inspiruje.

Wracając do klasyki, dodawaliśmy cząstkę samych siebie, a  to przecież jest istotne w teatrze.

Grając, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy J.

Pozdrawiamy wszystkich zakochanych!!!

„ŁÓDŹ FILMOWA”- fotoreportaż

W czwartek 24  kwietnia klasa 2E udała się do Łodzi, aby poznać  historię polskiej stolicy filmowej. Towarzyszyli nam także uczniowie innych klas m.in. 1E, 2B, 2A i 1G. Naszą wizytę w Łodzi rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu  „Cindirella” w Teatrze Wielkim,       a następnie zwiedziliśmy m.in. Muzeum Kinematografii i  Muzeum Animacji „Bajka” . Odwiedziliśmy także  Łódzką Szkołę Filmową, gdzie dowiedzieliśmy się, jakie są warunki zostania studentem tej uczelni. Obejrzeliśmy tam również projekcję etiud filmowych nakręconych przez studentów. Po kolacji  mimo zmęczenia doskonale bawiliśmy się na  zorganizowanym przez uczennice 2E pogodnym wieczorku.

Drugiego dnia  poznaliśmy historię Łodzi włókienniczej i postacie  trzech wielkich przemysłowców, którzy pod koniec XIX wieku zbudowali w tym mieście  fabryki. Dziś znajdują się tam muzea albo, tak jak w zakładzie Izraela Poznańskiego, galeria handlowa „Manufaktura”(jedna z największych w Polsce), która swoim rozmiarem zrobiła na nas ogromne wrażenie. Bardzo ciekawe okazały się także warsztaty z projektowania mody          w Muzeum Włókiennictwa (nasze prace możecie podziwiać w sali nr 12). Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ulicy Piotrkowskiej, czyli łódzkim deptaku , na którym znajduje się Aleja Gwiazd polskiego filmu. Na koniec jeszcze raz odwiedziliśmy Manufakturę , gdzie posililiśmy się przed drogą.

To była pełna wrażeń wycieczka, która na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

„Dajcie mi tenora”- udział w próbie przedstawienia teatralnego

To było niezwykłe doświadczenie, pan dyrektor Zbigniew Rybka umożliwił nam wzięcie udziału w próbie do przedstawienia „Dajcie mi tenora”. Ponad godzinę oglądaliśmy z widowni, jak aktorzy odgrywają swoje role, jakie uwagi, sugestie kieruje do nich i reszty zespołu reżyser, pan Marcin Sławiński. Mogliśmy też obserwować zmiany, jakie wprowadza w ruchu scenicznym w akcie II. Była to pierwsza próba w kostiumach. Zachwyciły nas dekoracje i talent aktorów, którzy okazali się bardzo profesjonalni i, mimo naszej obecności, potrafili zachować wysoki poziom skupienia. Z próby wyszliśmy oczarowani magią teatru i żałowaliśmy, że ten czas tak szybko upłynął.

Druga część tej wizyty odbyła się w kawiarence teatralnej, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez pana dyrektora, Zbigniewa Rybkę na specjalnie dla nas upieczone ciasto  i herbatkę. Szarlotka okazała się pyszna, więc  wszyscy brali dokładki, a potem w podziękowaniu za urocze przyjęcie zaśpiewaliśmy panu dyrektorowi piosenkę z naszego przedstawienia.

Oczywiście wkrótce po premierze wybraliśmy się,  by obejrzeć  spektakl i porównać, czy zmiany, których dokonywał przy nas reżyser,  zostały zachowane. Przedstawienie bardzo nam się spodobało, więc serdecznie zachęcamy wszystkich do obejrzenia go  osobiście.

Tegoroczny Konkurs Teatralny rozstrzygnięty! Mamy I-sze miejsce!!!

IV Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny już za nami. Byliśmy jego gospodarzami i uczestnikami. Kilkadziesiąt godzin prób,  wysiłek, zaangażowanie i trud wielu osób został doceniony przez jurorów. Zajęliśmy I miejsce, z czego jesteśmy naprawdę dumni!!!

W tym roku konkurs odbył się on pod hasłem SENTYMENTALNE PODROŻE DO PRZESZŁOŚCI ", a zorganizowaliśmy go pod honorowym patronatem Dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - Pana Zbigniewa Rybki. Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwianie młodzieży na piękno sztuki teatralnej , rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz doskonalenie ich umiejętności aktorskich. Na deskach teatru zaprezentowali swoje talenty aktorskie uczniowie pięciu gimnazjów. 

 • PG nr 22 w Radomiu, spektakl „Skórzane rękawiczki” pod opieką Renaty Szprendałowicz, Wioletty Klonowskiej
 • PG nr 5 ze spektaklem  "Kopciuszek - reaktywacja" pod opieką - Anny Michnickiej
 • ZSO nr 6 -  zaprezentowali spektakl "Pomnik Wenus" pod opieka - Adriana Szarego
 • PG nr 8 w Radomiu, spektakl „Gdzie jest Weisser?”pod opieką Renaty Brzezińskiej
 • PG w Przytyku, spektakl „Zapusty, czyli ludowy karnawał” " pod opieką Ewy Bocheńskiej, Anety Podgórkiej, Urszuli Kaczmarskiej

Czytaj więcej...

"Szalone nożyczki' w radomskim teatrze

24 listopada wybraliśmy się na spektakl pt „Szalone nożyczki”. O tym ,  że to bardzo udane przedstawienie , słyszeliśmy już wcześniej i rzeczywiście nie zawiedliśmy się. Ta brawurowa i niezwykle zabawna komedia kryminalna  Paula Pörtnera wystawiana jest z powodzeniem na całym świecie od 30 lat. Reżyser spektaklu, pan Jerzy Bończak główną rolę właściciela zakładu fryzjerskiego, Tonia Wziętego,  powierzył Jackowi Łuczakowi. I to był świetny wybór. Ten utalentowany aktor  nie dość, że daje popis swoich umiejętności kreacyjnych, to jeszcze nawiązuje doskonały kontakt z publicznością. Ponadto na scenie zobaczyć możemy: Natalię Rzeźniak – jako Barbarę, Adama Majewskiego – scenicznego Edwarda, Danutę Dolecką – w roli pani Dąbek czy Marka Brauna – jako policjanta. Śledztwo brawurowo prowadzi  komisarz Kowalewski, w tej roli Jarosław Rabenda.

 Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa...Widzowie zadają pytania, naprowadzają na kolejne motywy morderstwa, odczytują zapiski przekazane przez śledczego, wchodzą na scenę, by zadzwonić pod wskazany numer...co udało się jednej z naszych koleżanek . W przerwie nasi uczniowie mogli porozmawiać z panem Rabendą i zadać kilka pytań na temat spektaklu .

"Szalone nożyczki" w Teatrze Powszechnym to na pewno doskonały pomysł na to, jak miło spędzić sobotni wieczór. Polecamy wszystkim!!!

Przygoda z lekturą

Nasza przygoda z Odyseuszem ,bohaterem książki J. Parandowskiego, dobiegła końca.

My wyruszamy w dalszą podróż, a Odysa zostawiamy na słonecznej Itace.

W ramach podsumowania przygody z lekturą, podzieleni na kilkuosobowe grupy, przedstawiliśmy nasze zdolności, nie tylko teatralne. Jak się okazało mamy zdumiewające talenty plastyczne i wokalne. Tego dnia zaprezentowaliśmy dwie wspaniałe makiety, zabawne piosenki  oraz dwa przedstawienia – kukiełkowe i dramatyczne.

To był zabawny dzień.

Mamy nadzieję, że w trakcie omawiania kolejnej lektury, będziemy się bawić równie dobrze.

 

Prezentacje teatralne

31 maja na scenie Resursy Obywatelskiej odbyły się V Radomskie Prezentacje Teatralne.

Zaprezentowaliśmy tam nasze przedstawienie, pt.: Co by było, gdyby Ewa nie zjadła jabłka....

Spektakl spodobał się jurorom, zostaliśmy nagrodzeni WYRÓŻNIENIEM !

Było to dla nas kolejne interesujące doświadczenie. Serdecznie dziękujemy!!!

Jaki jest prawdziwy kształt rzeczy?...

Na to filozoficzne pytanie próbowaliśmy szukać odpowiedzi po obejrzeniu sztuki w reżyserii Pana Zbigniewa Rybki. 13 kwietnia 2013 r. byliśmy bowiem po raz kolejny w teatrze no i po raz kolejny przedstawienie nas zachwyciło!!!

Była to „intrygująca sztuka obyczajowa o miłości i sztuce, która mówi o tym, gdzie przebiega granica pomiędzy miłością a manipulacją? Gdzie kończy się prowokacja podyktowana chęcią zaistnienia, potrzebą akceptacji, a zaczyna prawda o nas samych? Czy wolność oznacza całkowity brak barier?”

Sztukę naprawdę warto obejrzeć!

Tak świętowaliśmy nadejście wiosny

Za oknami wciąż śnieg i zima, ale nam poczucie humoru dopisuje zawsze, więc 21 marca 2013 roku z okazji pierwszego Dnia Wiosny postanowiliśmy wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie wiosenne, który zorganizowano na świetlicy szkolnej. 1E znów udowodniła, że potrafi się dobrze bawić . Byliśmy najliczniej i moim zdaniem najfajniej przebraną klasą w szkole. W konkursie też odnieśliśmy małe zwycięstwo. Nasza koleżanka, Ewa Rabantek zajęła jedno ze zwycięskich miejsc za kostium …księdza.  A oto nasze nowe, wiosenne wcielenia….

Miała babuleńka osła kłapoucha...

Na kolejnych warsztatach teatralnych znów szlifowaliśmy "nasze aktorskie zdolności".

Tym razem  celem zajęć było ożywianie przedmiotów martwych, nadawanie im cech zwierzęcych, ludzkich a następnie wchodzenie z nimi w rolę.

Punktem kulminacyjnym natomiast było przedstawienie improwizacji do wierszyka o babuleńce, która miała osła kłapoucha, osła uparciucha :-). Wszyscy szybko i sprawnie się przygotowywaliśmy a następnie prezentowaliśmy efekty swojej pracy, które każdorazowo nagradzane były brawami.

Warsztaty w Szkole Aktorskiej H. i J. Machulskich.

We czwartek 28 lutego cała klasą wraz z naszymi opiekunkami wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Droga upłynęła nam bardzo szybko dzięki wspólnej zabawie i śpiewaniu. Pierwsze godziny w stolicy spędziliśmy w Szkole Aktorskiej u państwa Machulskich. Na początku mieliśmy szansę zaprezentować swoje zdolności aktorskie pod okiem specjalisty. Kolejną godzinę podglądaliśmy pracę studentów z drugiego roku, którzy pod okiem pani Haliny Machulskiej ćwiczyli sceny improwizacji. Na koniec spotkania zaproszona nas do tak zwanej Czarnej Sali, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. '' Władca Marionetek '' Pobyt na warsztatach teatralnych w szkole państwa Machulskich upłynął we wspaniałej atmosferze. Wszyscy dla nas byli mili i chcieli pokazać nam, na czym polega przygotowanie studentów do pracy scenicznej. Po upływie godziny byliśmy w Teatrze Buffo, gdzie obejrzeliśmy niezwykły spektakl pt. '' Romeo i Julia''. Przedstawienie różniło się nieco od dzieła Szekspira. Akcja spektaklu została przeniesiona w czasy współczesne.  Musical wypełniony jest dynamiczną choreografią, stworzoną przez Janusza Józefowicza i oryginalna muzyką J.Stokłosy. Na uwagę zasługuje wspaniały wokal wykonawców. W przedstawieniu nie brakowała także efektów specjalnych takich jak np. '' latanie'' aktorów na linach ponad głowami widzów czy spadające krople wody podczas sceny z deszczem.

Przedstawienie wszystkim się podobało. Z teatru wyszliśmy zachwyceni i pełni zapału do podejmowania kolejnych prób scenicznych. W drodze powrotnej oczywiście wstąpiliśmy do McDonaldsa i bardzo się najedliśmy, by mieć siłę głośno śpiewać w autokarze. Do Radomia dojechaliśmy późnym wieczorem. Każdy był zmęczony, lecz bardzo zadowolony. Czekamy na kolejne takie wycieczki.

III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS TEATRALNY już za nami…

W tym roku odbył się on pod hasłem „Kierunek na Raj… Biblijne inspiracje teatralne", a organizowaliśmy go we współpracy z dyrektorem Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego  - Panem Zbigniewem Rybką. Jego celem było uwrażliwianie młodzieży na piękno sztuki teatralnej ,rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów, doskonalenie ich umiejętności aktorskich i popularyzacja uniwersalnych wartości zawartych w Biblii . Na deskach teatru zaprezentowali swoje talenty aktorskie uczniowie siedmiu gimnazjów.

 

 • Publiczne Gimnazjum nr 5 przygotowało spektakl "Skaza" pod opieką Anny Michnickiej.
 • Publiczne Gimnazjum nr 8 przedstawiło "Za cenę ostatniego spojrzenia" pod opieką Renaty Brzezińskiej.
 • Publiczne Gimnazjum nr 12 zaprezentowało "Między niebem a piekłem, Tragikomedia w IV aktach pod opieką Liliany Trekner i Anny Olczyk.
 • Publiczne Gimnazjum nr 22 przygotowało "Co by było, gdyby Ewa nie zjadła jabłka" pod kierunkiem Wioletty Klonowskiej i Renaty Szprendałowicz.
 • Zespół Szkół nr 6 im. Jana Kochanowskiego przedstawił sztukę "Nawrócona" pod opieką Adriana Szarego.
 • Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi przedstawiło sztukę "Dobro i zło" pod opieką Krystyny Kupis.
 • Publiczne Gimnazjum w Przytyku zaprezentowało "List do nieba" pod opieką Elżbiety Fokt i Joanny Leśnowolskiej.

Najlepsza okazała się sztuka "Skaza", przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5. Drugie miejsce zajęliśmy MY- czyli PG 22  za przedstawienie "Co by było, gdyby Ewa nie zjadła jabłka?", a trzecie - PG nr 12, które przedstawiło "Między niebem a piekłem. Tragikomedia w IV aktach"

Konkurs został zorganizowany w Teatrze Powszechnym po raz pierwszy. Możliwość pokazania swoich umiejętności na deskach prawdziwego teatru była  dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem. Uczniowie doświadczyli niezwykłej atmosfery pracy na scenie, a także zobaczyli,  jak od kulis wygląda przygotowanie do przedstawienia. W tym roku potyczki uczestników oceniali: przewodniczący jury-p. Zbigniew Rybka (Teatr Powszechny) oraz Magdalena Tusińska (Amfiteatr), Anna Bednarczyk (PG nr 2) i Maciej Zwierzyński (Resursa Obywatelska).

Zespoły teatralne przygotowały przedstawienia w oparciu o oryginalne, stworzone przez siebie scenariusze inspirowane motywami biblijnymi.  Wszystkie spektakle nawiązywały do Biblii , nie zabrakło dodatkowych efektów choreograficznych, dźwiękowych czy świetlnych, co sprawiło, że stały się ciekawsze dla widzów.

Jeszcze raz serdeczne podziękowania składamy Panu Zbigniewowi Rybce - dyrektorowi teatru za objęcie honorowym patronatem naszego przedsięwzięcia i udostępnienie Sceny Kameralnej radomskiego teatru na prezentację spektakli konkursowych.

Dziękujemy również sponsorom, bez których organizacja konkursu byłaby niemożliwa:

- Prezydentowi Miasta Radomia, Andrzejowi Kosztowniakowi,  

- Pani  Beacie Majchrzyk, Przewodniczącej  Rady Rodziców  przy Publicznym Gimnazjum nr 22  ,

- Księdzu Kanonikowi Henrykowi Mocholi, proboszczowi parafii Św. Piotra w Radomiu,

- Księdzu Krzysztofowi Ćwiekowi -proboszczowi parafii Św. Królowej Jadwigi

- Panu Kazimierzowi Woźniakowi , prezesowi Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” w Radomiu

- Panu Mirosławowi Dryji ,właścicielowi firmy Zedar Plus,

- Panom Augustynowi i Stanisławowi Woźniakom z firmy Tamp

Serdecznie dziękujemy także panom  Mariuszowi i Tadeuszowi Foglom, właścicielom piekarni Fogiel&Fogiel, za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Zemsta w radomskim teatrze

Dnia 21 lutego 2013 roku w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu mieliśmy przyjemność obejrzenia spektaklu pt. ,,Zemsta” wyreżyserowanego przez Krzysztofa Babickiego. Naszą uwagę zwróciły przepiękne stroje, scenografia, udźwiękowienie oraz oczywiście znakomita gra aktorów. Dzięki miejscom przy samej scenie, mogliśmy przyjrzeć się każdym, nawet najdrobniejszym szczegółom tej inscenizacji. Było to wspaniałe przeżycie, które na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Media o naszym konkursie teatralnym

Co za dzień - więcej

Echo Dnia - więcej

Radom24.pl - więcej

Warsztaty z P. Kamilem Woźniakiem

Warsztaty z p. Kamilem Woźniakiem - aktorem radomskiego teatru Nie mogliśmy się doczekać pierwszego spotkania z aktorem..., tak wiele mieliśmy pytań, tak wielu praktycznych rzeczy związanych z grą aktorską chcieliśmy się dowiedzieć...

4 stycznia 2013 r. na naszych cotygodniowych warsztatach czekała nas miła niespodzianka! Na zajęcia przyszedł aktor naszego teatru, Pan Kamil Woźniak. Najpierw opowiedział nam o sobie, potem trochę o specyfice pracy aktora a następnie zabraliśmy się do ćwiczeń praktycznych. Tematem zajęć były ćwiczenia dykcyjne, które okazały się dla nas nie lada wyzwaniem :-). Śmiechu i  dobrej zabawy było dużo, ale również wiele się nauczyliśmy.

 Dziękujemy Panie Kamilu, pozdrawiamy  serdecznie i czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty!

„Królowa Śniegu” - czyli nasze pierwsze spotkanie z teatrem lalkowym

Kto z nas nie zna jednej z najbardziej popularnych baśni pt. "Królowa Śniegu" autorstwa Hansa Christiana Andersena? Wzruszająca historia Kaja i Gerdy zapadła w pamięci wielu młodych ludzi. Tym razem na deskach radomskiego teatru możemy obejrzeć lalkową wersję  tej klasycznej opowieści w reżyserii  Ewy Piotrowskiej. Postanowiliśmy więc  wybrać  się do  Teatru Powszechnego, by zobaczyć  ten spektakl. Przedstawienie wprawdzie kierowane jest do młodszej widowni, ale my potraktowaliśmy je warsztatowo, chcieliśmy zaobserwować, jak wygląda praca aktorów z lalką teatralną i porozmawiać z nimi o tym  po spektaklu. Do teatru przybyły  także przedszkolaki, więc  mogliśmy zobaczyć, jak żywiołowo reagują na  to, co dzieje się na scenie. Przedstawienie  utrzymane w futurystycznej konwencji  zaskoczyło nas ciekawymi  formami plastycznymi, które przypominały  bardziej instalacje sztuki współczesnej niż klasyczną scenografię. Entuzjazm młodych widzów wzbudziły  wyjeżdżające na scenę wymyślne pojazdy,  „świecąca” Królowa Śniegu, nogi Trola i zabawna postać Babci. Kostiumy  i rekwizyty mogliśmy oglądać wcześniej, w fazie ich powstawania, więc tym bardziej byliśmy ciekawi, jak sprawdzą się na scenie.

 

Po przedstawieniu aktorzy krótko wyjaśnili nam, na czym polega specyfika pracy z lalką teatralną i w jaki sposób przygotowywali swoje role, a następnie odpowiadali na nasze pytania.  To była bardzo miła, pouczająca i inspirująca wycieczka. Na pożegnanie dostaliśmy mnóstwo plakatów, które  następnego dnia powiesiliśmy w sali polonistycznej, a resztę zabraliśmy do  swoich domów.

7 lekcji dla zmarłych

W sobotni wieczór 12 stycznia 2013 r. wybraliśmy się do naszego, radomskiego teatru w celu obejrzenia spektaklu pt. ,,7 lekcji dla zmarłych" Przedstawienie wyreżyserowane przez Janusza Wiśniewskiego to poetyckie rozważania o sensie ludzkiego istnienia, a także o tym, co czeka człowieka po śmierci.  Czerpiąc  inspiracje z różnych tekstów literackich, Wiśniewski szukał odpowiedzi na pytanie o status istnienia po śmierci (jeśli ono w ogóle jest) a także o  sens ludzkiego cierpienia. Spektakl porusza też problem tęsknoty za drugim człowiekiem, samotności, którą odczuwa się nawet  będąc pośród tłumu ludzi.

Wchodząc do sali kameralnej teatru, mieliśmy wrażenie, że przenosimy się  jakby w inny świat , przekraczamy  granicę między życiem i śmiercią . To był teatr na wyciagnięcie ręki, pozwalający widzowi być niemal na scenie, głębiej przeżywać to,  o czym mówią aktorzy. To nowoczesny spektakl , pozbawiony tradycyjnej fabuły, pobudzający  raczej zmysły widza, jego wyobraźnię, operujący symbolami, znakami pewnych zjawisk i aluzjami literackimi,  a przez to bardzo poruszający w swym przekazie. Jest raczej ciągiem scen przedstawiających dramat poszczególnych bohaterów, których łączy jedno – cierpienie. Nie brakowało efektów specjalnych typu wybuchające petardy (niedaleko miejsc, gdzie siedzieliśmy) czy nagle zapalające się miski. To wszystko budowało nastrój tajemnicy, grozy, pewnej nostalgii, dawało poczucie zejścia do Hadesu na spotkanie z duszami zmarłych.

Godna podziwu była również gra aktorów, którzy spisali się znakomicie oraz doskonała choreografia Emila Wesołowskiego i muzyka Jerzego Satanowskiego.  Wszyscy byliśmy pod wrażeniem spektaklu i mamy nadzieję oglądać więcej takich widowisk. Serdecznie polecamy to przedstawienie, ponieważ jest ono warte obejrzenia oraz zawiera ważny przekaz dotyczący przemijania  i poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens ludzkiego życia i cierpienia.

 

Nasz aktorski debiut...

Debiut aktorski na naszej szkolnej scenie mamy już za sobą! Denerwowaliśmy się, trema też była, ale było warto!

21 grudnia prezentowaliśmy przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. 'Wigilia w autobusie". Spektakl opowiadał o obcych sobie ludziach, którzy spiesząc się do rodzin na Wigilię zdenerwowani i źli na siebie wsiadają do autobusu. Pech chce, że psuje się on  gdzieś na wiejskiej drodze wśród zasp snieżnych. Skazani na siebie pasażerowie zaczynają otwierać swe serca..., przepraszają się i przygotowują w lesie wspólną wieczerzę.

Mamy nadzieję,że przypomnieliśmy wszystkim tym, którzy nas oglądali, że w każdym człowieku jest dobro, że zawsze możemy otworzyć się na drugiego człowieka, że warto być dla siebie miłym i pomocnym.

"Aktorzy popisali się znakomicie" - to słowa Pani Barbary Koś, dziennikarki Echa Dnia. Cieszymy się, że innym podoba się to, co robimy. Dopinguje nas to do podejmowania kolejnych wyzwań... A takie już wkrótce przed nami!

Kolejna wizyta w teatrze

9 listopada 2012 r. ponownie gościliśmy w teatrze. Tym razem, ku naszej wielkiej radości, zobaczyliśmy pracownie, w których to powstają rekwizyty, dekoracje, maski i wiele innych interesujących rzeczy potrzebnych do realizacji przedstawień. Widzieliśmy również miejsce, gdzie według specjalnych projektów szyte są stroje dla aktorów. To odkrywanie świata teatru coraz bardziej nas zachwyca…