Kolejny sukces Oktawii Chrzanowskiej

Już po raz VI odbył się Konkurs Grafiki Komputerowej w Radomiu, którego gospodarzem jest Zespół Szkół Elektronicznych. Od pierwszej edycji uczniowie z naszej szkoły biorą czynny udział w nim. 7 czerwca w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia" zostały ogłoszone wyniki i okazało sie że Oktawia Chrzanowska z klasy 3f została zwycięzcą tegoż konkursu.

Tegoroczna edycja miała tytuł:

Moje spotkania z historią miasta - "Radomski Czerwiec `76" - pod honorowym patronatem NSZZ "Solidarność" Region Ziemia Radomska oraz Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76.

Do etapu finałowego za naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie: Agnieszka Łazińska - 2e, Jakub Nowak- 2c, Marzena Grzegorczyk - 2a, Kacper Wołek - 3f.

Uczniów przygotował pan Paweł Szczęsny

Wszytkim serdecznie gratulujemy

Wywiad z naszą laureatką na dami24.pl

Wypowiedzi po konkursie w radioplus.pl

Sukces naszych uczennic

W maju pod kierunkiem Pani Marzeny Góraj – Gut uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Pamięć w obiektywie - Radomski Czerwiec ‘76”. Ich zadaniem było wykonanie fotografii, ukazującej swój stosunek do wydarzeń, miejsc, osób i przedmiotów związanych z protestem robotniczym w Radomiu. W kategorii szkoły gimnazjalne Marta Maciejczyk z klasy 2c zajęła 2 miejsce, natomiast Weronika Rychlik również z klasy 2c otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny pokonały dużą konkurencję w postaci 139 prac. Wykazały się niezwykłą kreatywnością i znajomością lokalnej historii. Jesteśmy dumni z naszych artystek i życzymy im dalszych sukcesów. Ich pracę można było oglądać na wystawie pokonkursowej.

Ogólnopolski sukces naszych uczniów

28 kwietnia 2016 roku drużyna reprezentantów naszej szkoły z klasy 3c w składzie: Bartosz Kucharski, Arkadiusz Kacprzak i Patrycja Golus wzięła  udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Działam bezpiecznie” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Ich zadaniem było rozwiązanie skomplikowanego, internetowego testu o bezpieczeństwie.  Musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dbania o innych oraz siebie i ogólnego reagowania na zagrożenia.  Egzamin składał się ze 140 zawiłych pytań, a czas na nie przeznaczony był niezwykle krótki. Okazało się, że reprezentanci naszego gimnazjum zostali finalistami konkursu. Znaleźli się wśród 31 grup z całej Polski, zaproszonych na finał do Bydgoszczy. Naszym finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.


Marzena Góraj – Gut
Agnieszka Derlatka

Turniej BRD

W dniu 7 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły tj. Wiktoria Płatos, Jakub Solecki oraz Jakub Kord brali udział w powiatowym Turnieju BRD. Zajęli oni II miejsce. Teraz będą walczyć o I miejsce w etapie rejonowym, które zagwarantuje im udział w finale ogólnopolskim. Trzymajcie kciuki :)

Sukces naszych grafików komputerowych

KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

„Moje spotkania z twórczością filmową Andrzeja Wajdy"

Celem konkursu jest propagowanie kształcenia informatycznego, rozwijanie zainteresowań graficznych uczniów i budowanie poczucia tożsamości regionalnej oraz poznanie twórczości Andrzeja Wajdy. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Organizowany jest w dwóch kategoriach – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

W części szkół gimnazjalnych wśród 12 najlepszych gimnazjalistów Radomia i okolic znalazła się trójka uczniów z koła Grafiki Komputerowej prowadzonego przez p. Pawła Szczęsnego:

1. Wojciech Bernatek - kl. 3e

2. Oktawia Chrzanowska - kl. 2e

3. Kacper Wołek - kl. 2e

Jest to już ogromny sukces a na dodatek Wojtek zdobył 3 miejsce... Gratulujemy serdecznie.