Działalność ekologiczna

W dniu  1 czerwca 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w XVI Forum Proekologicznym Dzieci i Młodzieży odbywającym się w Resursie Obywatelskiej, połączonym z wręczeniem nagród w Konkursie Ekologicznym: „Szkoła Przyjazna Środowisku” organizowanym przez Radkom. Po raz kolejny zostaliśmy nagrodzeni, uzyskaliśmy w tym roku szkolnym VI miejsce na terenie Radomia wśród szkół podstawowych i gimnazjów (szkoła uzyskała nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysiące złotych).Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych edycjach konkursów ekologicznych.

WYNIKI KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH w I semestrze 2015-16

„EKOGRA”

I miejsce: Anna Madej kl. IIf i Anna Siczek kl.Ia

„EKOKOMIKS”

I miejsce: Mikołaj Szwajca kl. IIf

Wszystkim uczniom za udział w konkursach ekologicznych dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!!!

                                                                            Nauczyciele zespołu przyrodniczego

Konkurs RADKOM

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Publicznego Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Wojtyły oraz rodziców uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych do aktywnego udziału w akcjach ekologicznych. Nasza szkoła również w tym roku przyłączyła się do konkursu organizowanego przez firmę RADKOM „Szkoła przyjazna środowisku”. Głównym celem konkursu jest przekonanie młodzieży do realizacji w praktyce życia codziennego zasad ochrony środowiska. Konkurs składa się z pięciu zadań:

Zadanie 1 „Segregujesz – środowisko ratujesz!”

Zadanie 2 „ZUOK zobaczyłeś? Punkty zgromadziłeś!”

Zadanie 3 „Ekokomiks”

Zadanie 4 „Ekogra”

Zadanie 5 „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami!”

Informujemy, iż zbiórka surowców wtórnych w II semestrze odbywać się będzie od 15.02.2016 do 29.04.2016 r. Zachęcamy do cyklicznego zbierania i przekazywania surowców wtórnych: makulatury, puszek aluminiowych, plastikowych zakrętek od butelek oraz zużytych baterii. Posegregowane surowce prosimy przynosić na zaplecze chemiczno-fizyczne. Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni liczymy na Wasze wparcie. Może i w tym roku szkolnym uda mam się znaleźć na podium.

Nauczyciele z zespołu przyrodniczego

„Szkoła Przyjazna Środowisku”

Dnia 30 maja 2015 uczniowie  z naszego  Gimnazjum  pod opieką pani Joanny Rzeźnik i pani Elżbiety Błędowskiej uczestniczyli  w „XV Proekologicznym  Forum Dzieci i Młodzieży”. Podczas, forum rozstrzygnięto  konkurs ekologiczny „Szkoła Przyjazna Środowisku” organizowany przez firmę Radkom. W naszej  szkole koordynatorem tego konkursu byli nauczyciele zespołu przyrodniczego.

Czytaj więcej...

Radkom

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z  firmą RAKOM.

Uczestniczymy w konkursie ekologicznym pt. ‘’SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”, pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Konkurs składa się z 5 zadań. Jesteśmy w trakcie realizacji tych zadań, zbieramy surowce wtórne  w naszej szkole do odpowiednich pojemników,uczestniczymy w warsztatach ekologicznych odbywających się na terenie firmy RADKOM.

Oto opis jednego z uczestników wycieczki na warsztaty.

Dnia 21 grudnia 2013 roku kilka klas wyszło na wycieczkę do Radkomu w ramach akcji o odpadach. Podczas tej wizyty mogliśmy zapoznać się z podstawowymi zasadami segregowania odpadów. Na początku zostały nam wyjaśnione najważniejsze pojęcia związane z segregacją śmieci.   Obejrzeliśmy prezentację o tym, co zostało już zrobione ku większemu porządkowi w naszym mieście. Już wiemy jak rozróżniać kontenery na leki, frakcję suchą lub mokrą.

Później cała grupa założyła kamizelki odblaskowe i wyruszyliśmy w stronę kompostowni i magazynu ,w którym segregowane są odpady. Chodziliśmy krętymi schodkami i ścieżkami, mogliśmy ujrzeć jak pracują tam ludzie. Byliśmy tam dosyć krótko, ponieważ zapach uniemożliwiał nam oddychanie, lecz na szczęście zdążyliśmy wszystko zobaczyć. Następnie wróciliśmy znów do pracowni i zaczęliśmy zadawać pytania.  Było ich tak dużo , że pani nie mogła nadążyć nad odpowiedziami. Jedno z pytań to na przykład gdzie mamy wyrzucać zmoczone butelki lub gazety. Na końcu wizyty każdy uczestnik  dostał długopis, smycz i notes.

Takie wizyty to szansa dla uczniów Publicznego Gimnazjum numer 22 żeby trochę dowiedzieć jak działa Radkom od ,,środka”. 
W tym roku okazję wyjścia do Radkomu będzie miało jeszcze kilka  klas.